خبر: بازدید‌های عمومی رصدخانه‌ی ابوریحان بیرونی


به اطلاع کلیه‌ی دوستداران علم نجوم و شگفتی‌های آسمان می‌رساند که امکان بازدید از رصدخانه‌ی ابوریحان بیرونی دانشگاه شیراز از اول بهمن ماه ۱۳۹۶ برای همگان مهیا شده است. علاقه‌مندان جهت بازدید از رصدخانه‌ی ابوریحان بیرونی، در قسمت ترویج علم وب سایت رصدخانه، یا آدرس مستقیم:


ثبت درخواست بازدید از رصدخانه‌ی ابوریحان بیرونی


بر اساس نوع گروه بازدیدی، ثبت نام به عمل آورند. بعد از تکمیل موارد مد نظر، ظرف ۴۸ ساعت، از طرف رصدخانه جهت هماهنگی بیشتر در مورد تاریخ و زمان بازدید، با شما تماس گرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است که از آنجایی که این بازدیدها، به همراه ارايه‌ی توضیحات توسط کارشناسان رصدخانه صورت می‌پذیرد، پذیرش افراد به صورت گروهی با تعداد حداقل ۱۵ و حداکثر ۳۵ نفر خواهد بود. جهت اطلاع بیشتر به قسمت ثبت بازدید در وب سایت رصدخانه مراجعه بفرمایید.

شماره‌ی تماس رصدخانه: ۳۶۲۶۹۴۲۲ – ۳۶۱۳۴۳۲۷ – ۳۶۱۳۷۰۴۴ و ایمیل رصدخانه: biruni@shirazu.ac.ir است.

کلیه بازدیدها و ورود به محوطه دانشگاه و رصدخانه، صرفا با هماهنگی قبلی امکان‌پذیر خواهد بود.

تاریخچه

تاریخچه

رصدخانه‌ی ابوریحان بیرونی از اولین رصدخانه‌ها‌‌ی نجوم حرفه‌ای کشور است که سال‌ها پس از دوران طلایی اسلام ( قرن دوم تا قرن هفتم هجری) در ایران ساخته شده است. (در واقع اولین رصدخانه در سال ۱۳۳۸ برای موسسه‌ی زمین‌شناسی دانشگاه تهران ساخته شد که دارای تلسکوپی کوچک بود و فقط برای رصد خورشید استفاده می شد)…

ادامه

گالری

گالری

تصاویر و ویدئوهای رصدخانه ابوریحان بیرونی که در طی 4 دهه اخیر توسط دانشجویان، محققان و بازدیدکنندگان در این مرکز گرفته شده اند….

ادامه

درباره ما

درباره ما

رصدخانه‌ی ابوریحان بیرونی دانشگاه شیراز در سال ۱۳۵۵ تاسیس شد تا مرکزی برای پژوهش و آموزش در زمینه‌ی نجوم و اخترفیزیک کشور باشد. فعالیت‌های رصدخانه در ۴۰ سال گذشته را می‌توان به دو گروه پژوهشی و آموزشی تقسیم کرد. پژوهش‌های رصدخانه را می‌توان به دو گروه مشاهداتی و نظری دسته‌بندی کرد…

ادامه